ترجمه رسمی مدارکترجمه رسمی به زبان انگلیسی و ترجمه رسمی به زبان ترکی استانبولی

09143321675

04133364268

04133348001

04133352170

09143321864

 

مترجم رسمی زبان انگلیسی، شماره پروانه: 788، دفتر ترجمه: 9

(تبریز- چهارراه آبرسان- کوچه مهرگان سوم- برج سفید- طبقه پنجم- واحد دی- کدپستی: 5165691917)

تلفن: 33348001 / 33352170/ 33364268- 041 موبایل: 09143321864/ 09143321675

 

مدارک لازم برای ویزای شینگن ۲۰۲۰ – نکاتی که حتما باید بدانید (دارالترجمه رسمی در تبریز- دارالترجمه رسمی در اردبیل)

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

شما برای درخواست هر یک از انواع ویزای توریستی، دانشجویی، کاری و سرمایه‌گذاری باید مدارک زیر را ارائه کنید:

? فرم درخواست ویزای شینگنبرای هریک از متقاضیان ویزای شینگن (حتی نوزادان) باید یک فرم جداگانه تکمیل شود. در صورت نیاز می‌توانید تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن را به گروه مسافرتی ویزالند بسپارید!

? ۲ قطعه عکسعکس ویزای شینگن باید دارای پس زمینه سفید باشد. همچنین توجه داشته باشید که سایز این عکس‌ها باید ۳.۵ * ۴.۵ باشد، برای بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد و میان چهره شخص و عکس نباید تفاوت فاحشی دیده شود. عکس ویزای شینگن نباید با عکس پاسپورت یکسان باشد. حجاب و یا بی حجاب بودن خانم‌ها در عکس ویزای شینگن اهمیتی ندارد و عکس‌ها باید فرمت پاسپورتی باشند.

? گذرنامه معتبرپاسپورت‌ها باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی باشد. همچنین پاسپورت‌ها نباید دارای اطلاعات ناخوانا باشد. در صورتی که گذرنامه قبلی شما دارای ویزای شینگن باشد، باید آن را هم ارائه کنید. (از تمامی ویزاهای قبلی خود کپی رنگی تهیه کنید و به سفارت تحویل دهید)

? ارائه اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه

? بیمه مسافرتیبیمه مسافرتی ویزای شینگن باید دارای حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو پوشش حوادث باشد. همچنین بیمه مسافرتی شینگن باید کل مدت زمان اقامت شما در کشورهای حوزه شینگن را نیز پوشش دهد. در صورت نیاز می‌توانید بیمه مسافرتی را از گروه مسافرتی ویزالند درخواست کنید.

? مدارک شغلی مورد نیاز ویزای شینگنبرای اثبات وضعیت شغلی‌تان در کشور محل اقامت‌تان، باید اسناد زیر را ارائه کنید:

 • کارمندانکارمندانی که قصد سفر به منطقه شینگن را دارند، باید از محل کار خود یک گواهی اشتغال به کار ارائه کنند. سمت شغلی کارمند، حقوق و دستمزد ایشان، تاریخ شروع به کار، مدت زمان مرخصی و موافقت با مرخصی ایشان و اطلاعات کارفرما حتما باید در این نامه ذکر شود. (کارمندان دولتی باید فیش حقوقی ۲ ماه آخر خود را به همراه اصل و ترجمه حکم کارگزینی ارائه کنند)

 • خویش فرمایانخویش فرمایان باید اصل و ترجمه جواز کسب و یا گواهی ثبت شرکت خود و برگه های مربوط به پرداخت مالیات را ارائه کنند.
 • دانش‌آموزاندانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل و یا نامه ثبت نام در دانشگاه و مدرسه ارائه کنند. در متن گواهی اشتغال به تحصیل حتما باید مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، موافقت با مرخصی شما از تحصیل و مدت زمان مرخصی ذکر شود.
 • بازنشستگانارائه نامه بازنشستگی از سازمان بازنشستگان به همراه فیش حقوقی ۲ ماهه آخر.
 • بیکاران و یا خانه‌دارانارائه سند ازدواج به همراه گواهی اشتغال به کار همسر. (بیکاران و خانه‌داران فقط تحت تکفل کسانی که تمامی مدارک ویزای شینگن را دارند، می‌توانند درخواست ویزای شینگن کنند)

? ارائه واچر هتل و یا اجاره‌نامه منزلشما باید مدارک مربوط به محل اقامت‌تان در حوزه شینگن را به افسران ویزا ارائه کنید. برای اثبات محل اقامت‌تان می‌توانید واچر هتل، اجاره‌نامه یک منزل یا خوابگاه و یا مدارک مربوط به محل اقامت میزبان‌تان (دعوت‌کننده) به افسران ویزا ارائه کنید. در صورت نیاز می‌توانید واچر هتل‌تان از گروه مسافرتی ویزالند درخواست کنید.

? تمکن مالی و گردش حسابتمکن مالی ویزای شینگن باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. گردش حساب ویزای شینگن نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه اخیر باشد.(مدت زمان گردش حساب برای هر کشوری متفاوت است)

نکته مهمبیشترین آمار ریجکتی ویزای شینگن مربوط به تمکن مالی می‌باشد. تا زمانی که جواب ویزا برای شما صادر نشده است به مبلغ تمکن مالی خود دست نزنید! چرا که ممکن است شما مبلغی از حسابتان برداشت کنید و در آن زمان، سفارت کشور مقصد تمکن مالی شما را استعلام کند. در استعلام سفارت شینگن مشخص می‌شود که مبلغ تمکن مالی ارائه شده با مبلغ واقعی حساب شما مطابقت ندارد که در نهایت ویزای شینگن شما رد می‌شود!

? رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیمارزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما باید با تاریخ اقامت‌تان در منطقه شینگن منطبق باشد. در صورت نیاز می‌توانید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را از گروه مسافرتی ویزالند درخواست کنید.

? رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای شینگنزمانی که در سفارت و یا دفتر کارگزاری ویزای کشور مقصد حضور دارید، باید هزینه درخواست ویزای شینگن خود را پرداخت کنید. پس از پرداخت یک رسید به شما داده می‌شود و یک رسید به مدارک‌تان اضافه می‌شود.

? اثبات وضعیت اقامت در کشور محل اقامتبرای افسران ویزا فقط این نکته اهمیت دارد که وضعیت اقامت شما در کشور محل اقامت‌تان به چه شکل است. سند ملکی، اجاره‌نامه و یا حتی قولنامه می‌تواند وضعیت اقامت شما در کشور محل اقامت‌تان اثبات کند و لزومی به ارائه سند ملکی نیست.

? دعوت‌نامه (در صورت وجود): دعوتنامه ویزای شینگن می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. در متن دعوت‌نامه مدت زمان اقامت، نسبت شما با دعوت کننده، محل اقامت شما، تاریخ ورود و خروج از منطقه شینگن و همچنین اثبات حمایت مالی از شما حتما باید ذکر شود.

? مدارکی که به افسران ویزا اثبات می‌کند شما به کشور محل اقامت‌تان بازمی‌گردیدبرای افسران ویزا مهم است که پس از اتمام مدت زمان اقامت‌تان در حوزه شینگن حتما به کشور مادری و یا محل اقامت‌تان بازگردید. مدارک زیر به افسران ویزا کمک می‌کند تا در مورد بازگشت شما به کشورتان بهتر تصمیم گیری کنند.

 • گواهی اشتغال به کاردر متن گواهی اشتغال به کار حتما باید سمت شغلی، مدت زمان مرخصی، تاریخ شروع به کار، حقوق دریافتی و اطلاعات شرکت محل کارتان ذکر شود. گواهی شغلی متقاضی فقط در صورتی که سابقه بیمه تامین اجتماعی نیز ارائه شود، معتبر است.
 • گواهی اشتغال به تحصیلدر متن گواهی اشتغال به تحصیل حتما باید مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، موافقت با مرخصی شما از تحصیل و مدت زمان مرخصی ذکر شود.
 • سابقه بیمه تامین اجتماعیسوابق شغلی متقاضیان ویزای شینگن فقط در صورت ارائه سابقه بیمه تامین اجتماعی معتبر است.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن براساس نوع ویزای درخواستی:

با توجه به نوع ویزای شینگن درخواستی (توریستی، تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ترانزیت و غیره) مدارک زیر را نیز به همراه مدارک بالا ارائه کنید.

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای ترانزیت شینگن:

? ویزای معتبر کشور مقصد (در صورتی که برای ورود به کشور مقصد نیاز به ویزا داشته باشید)

? بلیط هواپیما به کشور مقصد دوم

? بلیط کشتی به کشور مقصد دوم

? قرارداد کاری شرکت کشتیرانی (برای کارکنان کشتی‌رانی)

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای توریستی شینگن (با هدف بازدید از دوستان و یا خانواده):

? دعوت‌نامه

? اگر دعوت‌کننده هزینه‌های سفر شما را متقبل می‌شوند، حتما در متن دعوتنامه ذکر شود و فیش حقوقی و مدارک شغلی دعوت کننده نیز پیوست شود.

? اثبات روابط خانوادگی و یا دوستی

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای تحصیلی شینگن:

? به جای یک فرم شینگن، دو فرم باید تکمیل کنید.

? نامه پذیرش از دانشگاه، کالج و یا مدرسه در کشور شینگن. در متن نامه پذیرش باید اطلاعات شما، طول دوره آموزشی و تعداد ساعات تحصیل در هفته ذکر شود.

? مدارک تحصیلی به همراه گواهینامه یکسان سازی مدارک با اطلاعات تحصیلی کشورهای حوزه شینگن.

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای تجاری شینگن:

? نامه توضیحی از هدف شما برای تجارت / کار / سرمایه گذاری در کشورهای حوزه شینگن

? مشخصات شرکت و یا مجموعه ای که در آن می‌خواهید تجارت / کار / سرمایه گذاری کنید.

? دعوت‌نامه از شرکت و یا مجموعه‌ای که می‌خواهید در آن کار / تجارت / سرمایه گذاری کنید.

? ارائه اسناد دیگر که اثبات کننده روابط تجاری شما و یا شرکت شما با شرکت و یا مجموعه در کشور شینگن می‌باشد.

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای پزشکی شینگن:

? تائیدیه پزشک / درمانگاه / بیمارستان مبنی بر اینکه ادامه درمان در کشور محل اقامت‌تان امکان پذیر نیست.

? دعوت‌نامه و یا تائیدیه رسمی از سوی پزشک / درمانگاه / بیمارستان در کشور شینگن.

ترجمه مدارک ویزای شینگن براساس کشور

در جدول زیر می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد مدارک ویزای شینگن هرکشوری بیابید:

 • توجه داشته باشید که مدارک تحصیلی از قبیل دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس و غیره برای ویزای تحصیلی شینگن حتما باید دارای مهر تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه باشند.

 

 

ترجمه مدارک برای سفارت چیست؟ ترجمه فوری و ارزان مدارک

چه مدارکی را برای سفارت باید ترجمه کرد؟

برای این که درخواست خود برای اخذ ویزا را به سفارت ارائه دهید؛ باید ترجمه مدارک برای سفارت را انجام دهید. این مدارک باید ترجمه شده باشند و با استانداردی خاص به سفارت تحویل داده شوند. ابتدای امر باید بدانید که چه مدارکی را به سفارت باید تحویل دهید.

سفارت کشورهای مختلف به شما چک لیستی ارائه می دهند که باید با توجه به آن چک لیست مدارک خود را تکمیل کنید. این مدارک باید به صورت کامل و ترجمه شده باشد. کوچکترین نقصی در این مدارک نباید وجود داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است منجر به رد شدن درخواست شما شود.

ترجمه مدارک ممکن است برای برخی از کشورها ضروری باشد و برخی دیگر این موضوع را ضرورت ندانند. رایج ترین زبانی که مورد قبول سفارت ها واقع می شود زبان انگلیسی است. ناگفته نماند که برخی استثنائات نیز در این بین وجود دارد که باید آن ها را رعایت کرد.

در حقیقت به طور کلی باید با توجه به قوانین سفارت کشور مورد نظر خود اقدام نمایید. این که کدام کشور چه می خواهد و چه قوانینی دارد در روند پرونده شما بسیار تاثیر گذار و مهم است پس به این نکته توجه لازم را داشته باشید. برای اطلاع از این که ترجمه مدارک برای سفارت شامل چه مواردی است فایل زیر را دانلود کنید.

 

ترجمه مدارک برای سفارت چیست؟

ترجمه فوری مدارک برای سفارت در حقیقت تهیه نسخه اصلی مدارک به زبانی دیگر است. برای این که این مدارک به صورت رسمی و قانونی شناخته و قبول شوند باید دارای مهر دارالترجمه رسمی باشند. برخی از کشورها تنها مدارکی را قبول می کنند که علاوه بر این مهر، مهر دادگستری را نیز دارند.

برخی از مدارکی که ترجمه می شود تاریخ انقضا دارد. یعنی پس از گذشت مدت زمانی مشخص ترجمه آن فاقد ارزش قانونی است. به عنوان مثال ترجمه مدرکی مثل شناسنامه پس از شش ماه دیگر ارزش قانونی ندارد. شناسنامه فرد وضعیت تاهل، دارا بودن فرزند و حیات و مرگ وی را نشان می دهد و به همین دلیل ممکن است طی شش ماه تغییراتی در آن درج شود.

یا مدرکی مانند مدرک تحصیلی کارشناسی، این مدرک تا سال های سال قابل تغییر نیست. در صورتی هم که شخص مدرک بالاتری اخذ کند، در این مدرک تغییری ایجاد نمی شود. برای همین نیازی به تجدید ترجمه و مهر رسمی دارالترجمه آن نمی باشد و می توانید تنها یک بار برای همیشه اقدام کنید.

 

چگونه ترجمه مدارک برای سفارت را انجام دهیم؟

پس از این که مدارک خود را آماده کردید باید برای ترجمه آن اقدام کنید. کافی است مدارک خود را به ما بسپارید. مشاورین مجرب ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت ویزای شینگن این جا هستند تا مدارک شما را در کمترین زمان ممکن با مهر دارالترجمه رسمی به شما ارائه دهند. این مدارک باید با چیدمانی خاص به سفارت ارائه شود.

مدارک شما را پس از ترجمه رسمی با چیدمان دلخواه سفارت به شما تحویل خواهیم داد. دقت داشته باشید که ممکن است در این بین؛ برخی افراد سودجو؛ وعده های دروغینی برای ترجمه به شما بدهند و هزینه گزافی را به شما تحمیل کنند. با ما همراه شوید تا از هر گزند و سوء استفاده ای در امان باشید.

 

ترجمه مدارک برای سفارت اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای حوزه شینگن است که خوشبختانه در ایران نیز سفارت خانه دارد. به راحتی می توانید مدارک خود را در وقت سفارت اسپانیا برای شرکت در تور اسپانیا به این مرکز ارائه دهید. اما باید بدانید که مدارک شما باید به زبان رسمی اسپانیایی ترجمه شود و زبان انگلیسی قابل قبول نیست.

زبان اسپانیایی یکی از زبان هایی است که در ایران تعداد کمی از دارالترجمه های رسمی به آن تسلط دارند و این کار را انجام می دهند. با توجه به این که مترجمین کمی در این کار فعالیت می کنند؛ هزینه ترجمه مدارک به زبان اسپانیایی نیز بسیار بالاتر از سایر زبان ها می باشد.

ترجمه مدارک برای کشورهای حوزه شینگن

برای این که بتوانید در کشورهای حوزه شینگن سفر کنید و یا شرکت در تور اروپا باید ویزای شینگن داشته باشید. برای اخذ ویزای شینگن باید این مدارک را به صورت ترجمه شده به سفارت تحویل دهید. در حقیقت ویزایی که برای شما صادر می شود با توجه به مدارکی است که شما به سفارت ارائه می دهید.

هر چه این مدارک بیشتر نشان دهد که شما به خاک کشور باز می گردید؛ تاثیر بیشتری بر روی روند پرونده شما خواهد گذاشت. در صورتی که سفارت به این نتیجه برسد که شما به خاک وطن باز می گردید بی تردید با اخذ ویزای شما موافقت خواهد کرد و می توانید ویزای خود را اخذ کنید.

هزینه ترجمه مدارک

با توجه به مدارکی که ارائه می دهید به دارالترجمه باید هزینه ای را نیز بپردازید. این هزینه بای توجه به حجم مدارکی که شما ارائه می دهید متفاوت است. هر چه مدارک شما بیشتر باشید این هزینه نیز افزایش پیدا می کند. البته با توجه به کشور و زبان مورد نظر سفارت نیز این هزینه متغیر است.

از دیگر متغیرهای هزینه بر روی ترجمه مدارک زمان است. هر چه زمان کمتری برای ترجمه داشته باشید باید هزینه بیشتری نیز بپردازید. به عنوان مثال اگر بخواهید مدارک خود را برای ارائه به سفارت اسپانیا به زبان اسپانیایی ترجمه کنید و زمان کمی هم داشته باشید، باید هزینه زیادی را بپردازید.

 

 

مدارک مالی برای ویزای شینگن

پرینت گردش حساب و موجودی یا مانده‌حساب بانکی، اصلی‌ترین مدارک مالی لازم برای اخذ ویزای شنگن محسوب می‌شوند. پرینت گردش مالی ۳ماهه حساب کوتاه‌ مدت به افسر ویزا این امکان را می‌دهد تا Turn Over حساب شما را به‌درستی و دقت بررسی نماید. اینکه چه مبالغی وارد حساب‌شده‌اند و چه مدت در حساب شما مانده‌اند. به‌بیان‌دیگر حساب شما چقدر کار کرده است. آیا حساب فعالی است و یا یک حساب مرده. باید توجه داشت هر اندازه مبالغ ورودی به حساب کوتاه‌مدت شما منظم‌تر و یکسان‌تر باشند و از طرف دیگر مدت‌زمان بیشتری در حسابتان باقی‌ بماند، شماره حساب ارائه‌شده ارزش بیشتری خواهد داشت

مانده‌حساب و یا موجودی نکته کلیدی دیگر در مدارک لازم برای ویزای شینگن است. اگر می‌خواهید برای ویزای شینگن اقدام کنید مانده‌حساب شما نباید کمتر از ۱۰۰میلیون تومان باشد. این مبلغ به افسر ویزا این اطمینان را می‌دهد که شما توانایی تأمین هزینه‌های سفر خود به اروپا را خواهید داشت. بنابراین سعی کنید در زمان مراجعه به سفارت حتماً این مبلغ در حسابتان موجود باشد یا نامه اسپانسرشیپ (دریافت حمایت مالی در حین سفر) از طرف فردی مقیم حوزه شنگن، برای اینکه این  نامه از اعتبار کافی برخوردار باشد و مورد تائید سفارت قرار گیرد، باید نامه تمکن مالی ۳ ماهه اخیر اسپانسر شما در حوزه شنگن به آن پیوست شده باشد. در عین حال رسید پرداخت هزینه  ویزای شنگن که در حال حاضر برای بزرگسالان ۸۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله ۴۰ یورو است جزو مدارک مالی محسوب می‌شود

به چند نکته در خصوص مدارک مالی لازم برای ویزای شینگن دقت کنید

به‌هیچ‌وجه حساب‌سازی (واریز مبالغ سنگین به حساب مرده‌ای که فعال نبوده است) نکنید

تا زمان مشخص شدن نتیجه درخواست ویزا و در زمان بررسی به موجودی حساب خود دست نزنید و اگر مجبور هستید مبلغی برداشت کنید این مبلغ بیش از ۳۰ درصد موجودی نباشد. برای مثال اگر در زمان مراجعه به سفارت ۱۰۰ میلیون در حسابتان دارید تا زمان مشخص شدن نتیجه درخواست ویزا بیشتر از ۳۰ میلیون از آن حساب برداشت نکنید

به‌هیچ‌وجه و تحت هیچ شرایطی سعی در جعل و یا دست‌کاری اطلاعات مندرج در نامه تمکن مالی بانک نداشته باشید. این موضوع می‌تواند شما را در لیست سیاه سفارت قرار داده و علاوه بر ریجکت درخواست ویزا، تا مدت‌ها امکان سفر به اروپا را از شما بگیرد

مدارک  شغلی لازم برای ویزای شنگن

شغل مناسب یکی از مهم‌ترین معیارهای مدنظر سفارت برای صدور ویزای شینگن خواهد بود. اگرچه در این زمینه قانونی وجود ندارد که برای مثال مشاغلی خاص شانس بیشتری برای اخذ ویزا در سفارت‌های اروپایی خواهند داشت اما تجربه ما در مجموعه شرکت‌های نیلگام مؤید این واقعیت است که هر اندازه شغل متقاضی معتبر‌تر و مدارک شغلی وی (همچون پروانه طبابت، جواز کسب، روزنامه رسمی و پروانه بهره‌برداری از واحد تولیدی) قوی‌تر باشند، شانس موافقت با درخواست ویزای وی نیز بیشتر خواهد بود.

البته این به‌هیچ‌وجه بدان معنی نیست که برای مثال کارمند یکی از ادارات و یا شرکت‌های معتبر از شانس کمی برای ویزای شینگن برخوردار است. افرادی این‌ چنینی می‌توانند با ارائه نامه اشتغال به کار در سربرگ رسمی، تأکید بر سابقه سفر مناسب و تمکن مالی کافی و البته یک برنامه سفر دقیق همچون تور ۴ شب هلند شانس خود برای اخذ ویزای شینگن را افزایش دهند

 

سابقه بیمه یکی دیگر از مدارک لازم برای ویزای شنگن است. نامه ۳ ماهه آخر بیمه تأمین اجتماعی و یا بیمه‌های دیگر (همچون بیمه بانک‌ها و یا سازمان‌های خاص) تکمیل‌کننده مدارک شغلی خواهند بود و به افسر ویزا این اطمینان را می‌دهند که شما از شغل و سابقه شغلی مناسبی در کشورتان برخوردار هستید

به چند نکته در خصوص مدارک شغلی لازم برای ویزای شینگن دقت کنید.(دازالترجمه رسمی در تبریز- اردبیل )

اگر کارمند هستید و قصد ارائه نامه اشتغال به کار دارید، حتماً این نامه باید در سربرگ رسمی شرکت و یا سازمان محل کار همراه با امضای مدیرعامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه، مدت‌زمان اشتغال به کار و به زبان انگلیسی ارائه شود

اگر دانشجو هستید حتماً باید از دانشگاه محل تحصیل نامه اشتغال به تحصیل داشته باشید

اگر صاحب مشاغل تولیدی هستید، ارائه پروانه بهره‌برداری بسیار مهم است

برای متقاضیان با شغل آزاد، پروانه کسب و سوابق آخرین پرداخت‌های مالیاتی ممهور به مهر اداره مالیات اجباری است. مگر مشاغلی همچون کشاورزی که معاف از مالیات هستند

شماره نظام پزشکی، نظام‌مهندسی و یا کانون وکلا یکی دیگر از مدارک مهم شغلی محسوب می‌شود

برای خانم‌های خانه‌دار، ارائه گواهی اشتغال به کار و یا سایر مدارک شغلی همسر الزامی است

باز هم تأکید می‌کنیم از ارائه مدارک شغلی جعلی به‌شدت خودداری کنید

مدارک ملکی برای ویزای شینگن

اسناد ملکی یکی دیگر از مدارک لازم برای ویزای شینگن است که می‌تواند شانس ویزا شدن درخواست را افزایش دهد. درواقع اسناد ملکی شامل تمامی املاک و مستغلاتی هستند که به نام متقاضی بوده و اسناد مالکیت آن‌ها موجود است

این مدارک می‌توانند سند انواع ملک (مسکونی، تجاری و …) و یا سند واحد‌های تجاری، صنعتی و تولیدی همچون مرغداری، کارخانه و یا کارگاه تولیدی باشند و بیانگر شرایط مناسب شغلی و زندگی متقاضی ویزای شنگن خواهند بود

بیشتر بدانید: ویزای مولتی شینگن چیست؟

در مورد مدارک ملکی برای ویزای شنگن به موارد ذیل توجه کنید

سندهای مشاعی به هراندازه قدرالسهم نیز می‌توانند جزء مدارک ملکی باشند

اصل سند ملکی برای ترجمه ضروری است و پس از ترجمه و تأیید دادگستری به فرد بازگردانده می‌شود

مبایعه‌نامه‌های دارای کد ره‌گیری نیز حکم سند ملکی را خواهند داشت

اسناد جعلی ارائه‌شده در مرحله تأیید در دادگستری با پیگرد قانونی مواجه خواهند شد

سند ملکی جزء مدارک لازم و ضروری برای ویزای شینگن محسوب نمی‌شود اما در ویزا شدن یک پرونده می‌تواند نقش مهمی داشته باشد

پاسپورت‌ جدید و پاسپورت‌های قدیمی

پاسپورت یکی از اصلی‌ترین مدارک لازم برای ویزای شنگن محسوب می‌شود. پاسپورتی که آسیب‌دیده و مخدوش نباشد و دست‌کم ۶ ماه از اعتبار آن باقی‌مانده باشد. نکته مهم دیگر در خصوص پاسپورت این است که برچسب‌های ویزای موجود در آن می‌تواند اثبات‌کننده سابقه سفر شما باشد. سابقه سفر پیامی روشن را به آفیسر پرونده مخابره می‌کند و آن اینکه شما اهل سفر هستید! هر اندازه تعداد ویزاها و طبعاً تعداد سفرهای توریستی شما بیشتر باشد سفارت از انگیزه سفر شما اطمینان بیشتری پیدا خواهد کرد و طبعاً شانس شما برای اخذ ویزای شینگن بیشتر خواهد شد

تمام پاسپورت‌های قدیمی خود که در آن‌ها برچسب ویزا به‌ویژه ویزاهای ارزشمند (ویزای شنگن، ویزای انگلیس، ویزای استرالیا، ویزای کانادا و ویزای ژاپن) را نگه‌دارید تا بتوانید اطلاعات ویزاهای موجود در آن را در فرم آنلاین درخواست ویزای شینگن وارد کنید

رزرو بلیط، واچر هتل و بیمه مسافرتی

یکی دیگر از مدارک لازم برای ویزای شنگن ارائه رزرو بلیط رفت‌ و برگشت، واچر هتل محل اقامت (برای تمام شب‌های اقامت در اروپا) و بیمه مسافرتی با پوشش دست‌کم ۳۰ هزار یورو برای هر مسافر است (برای برخی کشورها تا ۵۰ هزار یورو). برای مراجعه به سفارت نیاز نیست بلیط رفت‌ و برگشت بخرید و تنها رزرو بلیط مطابق با برنامه سفر کفایت می‌کند

واچر هتل نکته مهمی دیگری است که توجه نکردن درست به آن می‌تواند مشکلات بسیاری را به وجود بیاورد و حتی به رد درخواست ویزای شما بیانجامد. برای افسر ویزا بسیار مهم است که بداند محل اقامت مسافر در طول سفر کجاست و به همین دلیل ارائه واچر هتل می‌تواند این اطمینان را بدهد که مسافر قصد سفری توریستی به اروپا را داشته و به همین دلیل هتل رزرو کرده است

بیمه مسافرتی اما یکی از اصلی‌ترین مدارک لازم برای ویزای شینگن است. هر مسافر موظف است پیش از مراجعه به سفارت بیمه‌ای معتبر تهیه کند. بیمه‌ای که دست‌کم ۳۰ هزار یورو برای هر مسافر را پوشش دهد. پرونده‌های بدون بیمه مسافرتی بدون کوچک‌ترین ملاحظه‌ای رد خواهند شد

به نکات زیر در خصوص بلیط، هتل و بیمه مسافرتی توجه کنید

اگر با دعوت‌نامه برای ویزای شینگن اقدام می‌کنید نیاز به رزرو هتل نیست

محل اسکان شما باید در دعوت‌نامه به‌طور مشخص ذکرشده باشد و این مکان می‌بایست اتاقی مجزا برای میزبانی شما در طول مدت سفر داشته باشد

رزرو بلیط باید کاملاً منطبق با برنامه سفر شما باشد و درصورت وچود تناقض و ابهام درخواست شما رد خواهد شد

از بیمه‌گذار معتبر برای صدور بیمه مسافرتی خدمات بگیرید و حداقل سقف پوشش را رعایت کنید

هرگز رزرو بلیط و یا واچر هتل جعلی به سفارت ارائه ندهید، چون حتماً به ریجکت ویزای شما منجر خواهد شد

مدارک مورد نیاز ویزای شنگن براساس موقعیت شغلی در سال ۲۰۲۰

برای کارمندان

ترجمه قرارداد رسمی کاری

ریزگردش حساب بانکی برای ۶ ماهه اخیر

نامه مرخصی رسمی از جانب کارفرما

فرم و اظهارنامه مالیات بر درآمد

برای افراد خویش‌فرما

کپی جواز و پروانه کار

نامه تمکن مالی و ریز

ریز گردش حساب ۶ ماهه اخیر

فرم مالیات بر درآمد ITR

برای دانشجویان

گواهی اشتغال به تحصیل

نامه No objection دانشگاه

برای بازنشستگان

سوابق بازنشستگی ۶ماهه اخیر

در روز مصاحبه علاوه بر مدارکی که به آن‌ها اشاره شد باید دو قطعه عکس جدید به سفارت تحویل دهید. این دو قطعه عکس باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند که اخیراً مورد تأکید سفارت‌های اروپایی قرارگرفته است. بسیاری از متقاضیان فکر می‌کنند این عکس‌ها همان عکس پاسپورتی هستند و در زمان مراجعه به سفارت متوجه می‌شوند که این عکس‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و اصطلاحاً عکس بیومتریک برای ویزای شینگن نامیده می‌شوند. در این شرایط یا مسافر به دلیل در اختیار نداشتن عکس بیومتریک وقت سفارت خود را از دست می‌دهد و یا مجبور می‌شود در دفتر انگشت‌نگاری با پرداخت هزینه‌ای نسبتاً زیاد عکس جدید بگیرد.
مدارک دیگری همچون ترجمه شناسنامه و رضایت‌نامه محضری والدین برای افراد زیر ۱۸ سال و حتی توصیه‌نامه از اساتید دانشگاه برای دانشجویان همگی از مواردی هستند که باید به‌عنوان مدارک لازم برای ویزای شینگن مدنظر قرار گیرند.
نکته‌ای که جا دارد در پایان بحث مربوط به مدارک مورد نیاز برای ویزای شنگن به آن اشاره‌کنیم این است که همه این مدارک باید به شکل زنجیر وار و مکمل هم عمل کنند. بدان معنی که باید بتوانند افسر ویزا را متقاعد کنند متقاضی اولاً برنامه‌ و هدفی مشخص از سفر دارد، ثانیاً تمکن مالی لازم برای پوشش هزینه‌های سفر خود و همراهان را داشته و درنهایت پس از پایان سفر و پیش از پایان اعتبار ویزا، اروپا را ترک و به کشور مبدأ بازخواهد گشت. اگرچه برخی کشورهای اروپایی برای صدور ویزا سهل‌گیر تر هستند، اما هرگونه ابهام در خصوص موارد اشاره‌شده به‌سادگی می‌تواند به ریجکت ویزای شینگن بیانجامد

دارالترجمه رسمی شهریار: راحت‌ترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن کدامند؟

می‌توان گفت مدارک لازم برای ویزای شینگن فارغ از اینکه از چه کشوری برای ویزا درخواست می‌دهید جز در موارد استثنایی تفاوت چندانی باهم ندارند. مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن آلمان همان‌ مدارک لازم برای ویزای شینگن فرانسه است و این قاعده برای مدارک ویزای شینگن ایتالیا نیز صادق است.

The Schengen visa

A Schengen visa is a short stay visa allowing its holder to circulate in the Schengen area.  The Schengen area covers 26 countries (“Schengen States”) without border controls between them. These countries are: Austria, Belgium, the Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, the Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden and Switzerland.

A Schengen visa is an authorization issued by a Schengen State with a view to:

 • transit through or an intended stay in the territory of the Schengen States of a duration of no more than 90 days in any 180 days period (“short stay visa”),
 • transit through the international transit areas of airports of the Schengen States (“airport transit visa”).

Map of the Schengen area and the Schengen States